Звичайна версія сайту

Міжнародні резерви України становили 19,4 млрд дол. США за підсумками травня 2019 року

Станом на 01 червня 2019 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 19 401,6 млн дол. США (в еквіваленті). У травні вони зменшилися на 5,5% через значні обсяги погашень за державним боргом.

Загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:·

по-перше, виконання зобов’язань України за державним боргом. На обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті минулого місяця було спрямовано 1 801,1 млн дол. США (в еквіваленті).

Зокрема, 1 281,3 млн дол. США становили платежі з обслуговування та погашення  єврооблігацій та облігацій внутрішньої державної позики. Також 446,5 млн дол. США (в еквіваленті) було сплачено за зобов’язаннями Уряду і Національного банку перед Міжнародним валютним фондом. Решта коштів спрямована на обслуговування боргу перед іншими міжнародними фінансовими організаціями.

Ці витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення ОВДП в іноземній валюті на 426,7 млн дол. США та фінансуванням від Світового банку на 10 млн дол. США.·

по-друге, переважно сприятлива ситуація на валютному ринку. Загалом чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на 160,6 млн дол. США.

У травні пропозиція валюти була вищою за попит насамперед завдяки стабільним надходженням валютної виручки експортерів, а також подальшому зростанню інвестицій нерезидентів у гривневі державні цінні папери. У результаті, Національний банк купив на міжбанківському валютному ринку 203,6 млн дол. США (з них 171,5 млн дол. США – у формі інтервенцій за вибором найкращої ціни), не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними факторами. Водночас для згладжування курсових коливань упродовж місяця Національний банк продав лише 43,0 млн дол. США у форматі інтервенції за єдиним курсом;

по-третє, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 80,7 млн дол. США (в еквіваленті).

Станом на 01 червня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:

  • не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;
  • не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.

Уточнені дані можна знайти за посиланням.

Теги
Поділитись